!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proszę o zapoznanie się z tematemhttp://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=13&t=325


20.01.2018 - Misja Wewnętrzna AFTP http://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=8&p=1862#p1862

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapisy i odpisy z misji.

Nasze misje COOP i informacje o JO.
Awatar użytkownika
Brogi
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 19:21
Lokalizacja: Gryfice

Zapisy i odpisy z misji.

Postautor: Brogi » niedziela 23 lip 2017, 14:12

Z powodu nagminnego odpisywania się z misji po wyznaczonym terminie wraz ze sztabem doszliśmy do porozumienia i wprowadzamy zmiany w sposobie zapisów i odpisów z sobotnich misji.

MISJE WEWNĘTRZNE AFTP:

Na misje wewnętrzne nadal obowiązywać będzie system odpisów. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że w rozpisywanym wątku umieszczana jest lista graczy uprawnionych do rozgrywek misji sobotnich i jeśli wiesz że nie będziesz mógł zagrać z nami, z takiej listy się odpisujesz dopisując przy swojej ksywce adnotacje '- nieobecny'. Jeśli chodzi o osoby, które nie mają pewności czy będą w stanie zagrać proszę nie dopisywać do nicku 50/50 jak miało to miejsce do tej pory. Od przyszłego tygodnia osoby takie będą zapisywać się w dziale 'Rezerwa' wycinając swój nick z listy i wklejając w odpowiednie miejsce. Zaznacza się, że dla osób z listy rezerwowej nie jest gwarantowany slot na danej misji, musicie wziąć to pod uwagę w momencie odpisu! Jeśli chodzi o terminy, czas na odpisy wydłużony zostaje do czwartku każdego tygodnia do godzin wieczornych (około 20-21). Po tym czasie wątek zostaje zamknięty i nie ma możliwości odpisania się z takiej misji. Każdorazową nieobecność po tym terminie należy zgłaszać do kwatermistrza przez steam, lub prywatną wiadomość na forum. Brak takiej informacji i nieobecność na misji traktowane będzie jako nieobecność nieusprawiedliwioną i wyciągane będą z tego odpowiednie konsekwencje (o tym trochę później).

Przykładowa lista z odpisami na misję:

Operator:
Andrzej1
Andrzej2 - nieobecny
Andrzej4
Andrzej5 - nieobecny
Andrzej7

Rezerwa:
- Andrzej3
- Andrzej6

Legenda: Andrzeje 2 i 5 odpisali się prawidłowo zgłaszając nieobecność na misji. Andrzeje 3 i 6 zapisali się na listę rezerwową tj. nie mają pewności czy będą obecni, MM może przygotować dla takich osób sloty rezerwowe, ale nie musi! Pamiętajcie o tym ze rezerwiści nie mają gwarantowanego miejsca, radze dobrze przemyśleć zapis na rezerwę.

MISJE Z INNYMI GRUPAMI TYPU JO:

Na misje z innymi grupami nadal obowiązywać będą zapisy. Wygląda to po staremu, czyli tworzony jest wątek z listą slotów do obsadzenia przez naszą grupę i osoby chcące wziąć udział w takiej operacji wpisują swój nick przy konkretnym stanowisku na jakim chcą zagrać. W przypadku kiedy nie wiesz czy będziesz obecny na misji tego typu nie zapisujesz się w ogóle! Misje te przygotowywane są długo i kosztują MM dużo pracy i wysiłku, a w momencie kiedy połowa ludzi zapisuję się na sloty nie będąc pewnym obecności i później się nie zjawia traci to wszystko sens. Termin zapisów na misje JO zazwyczaj podawany jest w samym wątku jak i w ogłoszeniach na głównej stronie forum. Po wyznaczonym terminie nie ma możliwości zapisu na taką misje, jest natomiast możliwość zamiany z osobą zapisaną jeśli taka zrezygnuje z rozgrywki (takie przypadki należy zgłaszać kwatermistrzowi via steam, lub pw na forum).

Przykładowa lista z zapisami na misję:

BRAVO RIFLE SQUAD

Squad Leader (Sgt.) - Andrzej1

Fire Team Leader (Cpl.) A1 - [AFTP]
Grenadier (Pvt.) A1 - [AFTP]
Automatic Rifleman (Pvt1) - Andrzej2
Rilfeman (Pvt.) - Andrzej3
Rifleman/Ammo Bearer (Pvt.) - [AFTP]

Fire Team Leader (Cpl.) A2 - Andrzej5
Grenadier (Pvt.) A2 - Andrzej4
Automatic Rifleman (Pvt1) - [AFTP]
Rilfeman (Pvt.) - [AFTP]
Rifleman/Ammo Bearer (Pvt.) - [AFTP]


NIEOBECNOŚCI NIEUSPRAWIEDLIWIONE:

W przypadku kiedy osoba nie odpiszę się z danej misji w terminie i nie poinformuje o swojej nieobecności kwatermistrza po wyznaczonym terminie, brak obecności na misji będzie traktowane jako nieobecność nieusprawiedliwioną. W przypadku pierwszej takiej sytuacji udzielane jest ostrzeżenie. W momencie kiedy nieobecność nieusprawiedliwiona powtarza się drugi raz pod rząd gracz zostaje odsunięty z rozgrywek misji sobotnich na okres od jednego do czterech tygodni. Jeśli nieobecności będą się powtarzać nagminnie operator taki może zostać zdegradowany do rekruta, a w szczególnych przypadkach wydalony z szeregów grupy (po wcześniejszej konsultacji ze sztabem). Przypominam, że skrupulatnie prowadzę kalendarzyk małżeński z nieobecnościami, więc próby wyłgania się z nieobecności są co najmniej nie na miejscu.

Czujcie się ostrzeżeni. Zmiany wchodzą w życie z dniem dzisiejszym i obowiązywać będą do odwołania, lub do zmiany sposobu potwierdzania obecności na misjach.
Lemur
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 24 lip 2016, 13:34

Re: Zapisy i odpisy z misji.

Postautor: Lemur » poniedziałek 24 lip 2017, 11:18

"W przypadku kiedy osoba nie odpiszę się z danej misji w terminie i nie poinformuje o swojej nieobecności kwatermistrza po wyznaczonym terminie[...]"

Czyli jeśli po terminie odpisów poinformuje się kwatermistrza o nieobecności to wszystko ok, czy jak to rozumieć?
Lemur
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 24 lip 2016, 13:34

Re: Zapisy i odpisy z misji.

Postautor: Lemur » poniedziałek 24 lip 2017, 11:22

I sugestia: byłaby możliwość zapisywania się jako rezerwa na JO?
woj
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek 29 lut 2016, 05:42

Re: Zapisy i odpisy z misji.

Postautor: woj » poniedziałek 24 lip 2017, 15:37

nie bardzo OK ale dopuszczalne w szczególnych przypadkach. W kwestii drugie po prostu przychodzsz i liczysz na wolne miejsca. niestety jestes za rezerwą ACCC czyli na końcu :(
Awatar użytkownika
Brogi
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 19:21
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zapisy i odpisy z misji.

Postautor: Brogi » poniedziałek 24 lip 2017, 15:49

Nie Lemur, nie bedzie ok. Bedzie to czynnik lagodzacy, ale mimo wszystko nieobecnosc po terminie. Tak jak napisalem wyzej, jesli nie wiesz czy bedziesz mogl byc na JO to sie nie zapisujesz, mozesz liczyc ze bedzie slot, ale chlopaki z ACC maja pierwszenstwo.

Wróć do „Planowane operacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości