!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proszę o zapoznanie się z tematemhttp://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=13&t=325

27.01.2018 - Misja Wewnętrzna AFTP http://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=8&t=329

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprzęt do latania

Dyskusja na różne tematy.
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Sprzęt do latania

Postautor: Golas » wtorek 14 cze 2016, 10:25

Jako, że nie tylko w armę gramy, a kilka osób lata to postanowiłem założyć temat o sprzęcie do sterowania latadłami wszelakimi.

Osobiście posiadam tylko leciwego Logitecha Attack 3 - zdziwiłem się, bo po kilku latach kurzenia się w szafie wszystko działa bardzo dobrze (przepustnica od początku miała problemy - zapewne potencjometr do wymiany :/)

Teraz pytanie co za sprzęt macie / jakiego nie macie, a przydałby się :)

Ja zamierzam popełnić pełen zestaw (drążek/wolant, przepustnica z panelem oraz orczyk/pedały) sterowani mikrokontroler ATmega32U4 - czy na czunikac halla czy potencjometrach jeszcze nie wiem :P
Wszystko będzie wykonane z mdfu 6mm/12mm plus zapewne aluminium, łożyskowane elementy ruchome i mam nadzieję - co najważniejsze - działające.

Także piszcie co macie i jak wam to działa :P
Awatar użytkownika
Brogi

Re: Sprzęt do latania

Postautor: Brogi » wtorek 14 cze 2016, 15:41

Thrustmaster T-Flight Hotas X - sprawuje sie calkiem niezle jak na ta cene. Mam tylko zastrzezenie do mocno wyczuwalnego punktu zero na przepustnicy :/ Pozatym spust ma dziwny skok, jakby po drodze mialbyc tryb pew, a po calkowitym wcisnieciu pew pew pew. Na minus mozna jeszcze dodac iz brak ze strony producenta dedykowanego oprogramowania, co jest w XXI wieku troszeczke dziwnym podejsciem do klienta, skoro mozna zainstalowac sobie aplikacje na telefon do obslugi pralki, mikrofalowki i lodowki :]

Wiecej grzechow nie pamietam ;) Poza wymienionymi moge go smialo polecic, w cenie do 200pln zapewne mozna znalesc cos lepszego, ale pewnie nie tak wygodnego ;)
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » czwartek 16 cze 2016, 09:15

Póki co wykoncypowałem coś takiego jako orczyk/pedały) - https://grabcad.com/library/pc-pedals-r ... ctronics-1
Wczoraj i dziś małymi partiami wycinam z MDFu 6mm poszczególne elementy, dziś też przychodzi uC ATmega32u4 z natywnym wsparciem USB-HID :)
Awatar użytkownika
Brogi

Postautor: Brogi » czwartek 16 cze 2016, 12:27

Do roboty bys sie wzial, a nie fuszki na firmowym sprzecie wycinasz :P
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » czwartek 16 cze 2016, 14:31

To się nazywa szkolenie/doskonalenie obsługi maszyn CNC w praktyce :) :P
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » środa 22 cze 2016, 17:48

No i mam kolejne elementy 'układanki' - jeszcze tylko wytrawić zlutować i testować dalej.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » czwartek 30 cze 2016, 19:03

Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » niedziela 03 lip 2016, 17:53

Awatar użytkownika
Raku

Postautor: Raku » niedziela 03 lip 2016, 18:15

spoko to się zapowiada :)
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » niedziela 03 lip 2016, 18:35

już kilka rzeczy widzę do poprawy - mocowania z mdfu dużych łożysk wyginają się lekko jak mocno oprę nogę - bedę szukał innego taniego materiały na to, otwory i śruby pod łożyska mniejsze muszą być takie same - 8mm - reszta działa w miarę zadowalająco - tylko zakupić siłowniki meblowe do centrowania układu i nadania oporu :)

Wróć do „Dyskusja ogólna”