PLANOWANE OPERACJE:
24.02.2018 - Misja wewnętrzna AFTP http://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=8&p=2064#p2064
10.03.2018 - JO - " Everybody Wants To Rule The World" http://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=7&p=2063#p2063

Uwag kilka wróbla Ćwirka :) :)

Dyskusja na różne tematy.
woj
Posty: 238
Rejestracja: poniedziałek 29 lut 2016, 05:42

Uwag kilka wróbla Ćwirka :) :)

Postautor: woj » poniedziałek 29 lut 2016, 16:50

Elo.
Po wczorajszej grze napatoczyło mi się na rozum kilka "przemyśleń".

1. Błędy Army. Widzieliśmy wszyscy jak AI wystają z budynków częściowo, i co gorsza mogą widzieć i prowadzić ogień. I niestety nie dzieje się to na mapach z A2 , tylko na teoretycznie "dopieszczonej" mapie Altis. Dziwi także trochę odporność metalowych kontenerów obronnych na materiały wybuchowe. Odpalony 112 na ścianie nie spowodował żadnych widocznych strat w budynku, nie uszkodził też wroga w środku.

2. Wejścia bojowe do budynków. Jako,że ostatnio często toczymy regularny konflikt wydaje się właściwe stosowanie metody najpierw granat potem ja :). Rozumiem,że w przypadku konfliktu asymetrycznego jest to metoda kontrowersyjna. W konflikcie pełnoskalowym priorytetem jest zachowanie naszych żołnierzy w dobrej formie. WG mnie należy sprawdzić, jakie granaty są najlepsze i najbezpieczniejsze do czyszczenia pomieszczeń.

3. Zajmowanie miejscowości. Doświadczenie pokazuje,że 4 osoby to za mało do wejścia do miejscowości. 2 osoby sprawdzają budynki. B trudno jest pozostałym 2 mieć pod kontrola cały perymetr. W przypadku asymetrii składu grupa wchodząca powinna być liczebnie większa, nawet nieparzyście. W przypadku małych(kilka domów) nie powinno następować wejście z wielu stron. Jedna grupa zaczyna i prowadzi ogień do wykrytych celów.w tym czasie grupa druga atakuje z kierunku(w przybliżeniu prostopadłego). Gdy grupa atakującą zbliża się na niewielką odległość do celu, grupa wspierającą zaprzestaje prowadzenia ognia w kierunku celu. Zajmuje się obserwacją i (jeżeli to możliwe) separacja pola walki. Stosowane jest także utworzenie punktu zbiórki nie w zajętej miejscowości lecz po za nią na kierunku ruchu grupy atakującej. Ma to na celu łatwość identyfikacji i unikniecie friendly fire.

4. Jako,ze ostatnio coraz częściej mamy do czynienia z co najmniej lekko opancerzonymi pojazdami wroga, wydaje się zasadne wprowadzenie do uzbrojenia drużyny ppk "Javelin".
W przypadku posiadania pojazdu wyrzutnia może w nim pozostać, jeżeli prawdopodobieństwo wystąpienia celów opancerzonych jest minimalne. W związku z tym należy zastanowić się ile pocisków jest optymalne dla działającej SAMODZIELNIE drużyny. Pociski można brać kosztem wyrzutni jednorazowych.

5. W walkach toczonych w miejscowościach należy w szerszym zakresie wykorzystywać ładunki wybuchowe zarówno w celu likwidacji wykrytych przeciwników, jak i tworzeniu alternatywnych dróg podejścia. W tym celu należałoby sprawdzić działanie podstawowych typów ładunków na poszczególne cele takie jak płoty, ogrodzenia, typy budynków itd.

6. Pojazd(y)? W przypadku działania jako piechota regularna zasadne wydaje się posiadanie pojazdów. Z powodu braków ludzi można by zastanowić się nad posiadaniem pojazdu klasy KTO. Przykładem jest armowski Pandur 2. Z racji posiadanego uzbrojenia (armata 30mm)kwalifikuje się wprawdzie jako kołowy BWP, jednak z uwagi na małą (w stosunku do Bradleya np)jednostkę ognia oraz dużą podatność podwozia na uszkodzenia stosowany by był jako KTO. Po spieszeniu w pojeździe pozostawałby wyłącznie kierowca. Należałoby sprawdzić ilu ludzi mieści ten pojazd. Dla naszych celów optymalne byłoby ok10 plus kierowca. Oryginalny Pandur 2 (czeski) w wersji z wieżą( KBVP) ma bodajże 7 desant plus dca plus strzelec

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość