Strona 1 z 1

Nowosci zakupowe naszej armii

: czwartek 19 paź 2017, 13:53
autor: woj
Jak podaje Inspektorat Uzbrojenia (IU) Polski Holding Obronny Sp. z o.o. oraz Concept Sp. z o.o. przedstawiły jedyną ostateczną i zarazem najkorzystniejszą ofertę na dostawy pojazdów dalekiego rozpoznania o kryptonimie Żmija. Konsorcjum obu spółek zaoferowało Lekki Pojazd Uderzeniowy (LPU) Wirus. ..Niemniej:"Wybór nowego sprzętu dla SZ RP należy odnotować jako pozytywny krok, ale trzeba przy tym przyznać, że zapewnienie skutecznego i właściwego działania wojsk operujących na głębokości 100÷150 km pod względem taktycznym i technicznym w polskich realiach wydaje się raczej mało prawdopodobne. Samo dostarczenie takich maszyn w rejon ich operacji obecnie przekracza możliwości naszych wojsk (choćby z braku/małej liczby wyboru odpowiednich śmigłowców i symbolicznej liczby maszyn transportowych czy wsparcia).

Właściwszym kierunkiem wobec obecnych i przyszłych zagrożeń pola walki byłoby więc rozwijanie bezzałogowych systemów dalekiego rozpoznania, które mogły by zostać rozrzucone w interesujących nas obszarach (lub wcześniej tam być pozostawione) i zbierać dane na sygnał, pozostając przez okres oczekiwania w stanie uśpionym/czuwania."


Natomiast :Grom otrzyma nieokreśloną ilość granatników jednorazowych RPG75 (prod czeskiej). Grom posiada już RPG75 z głowicą termobaryczną

Re: Nowosci zakupowe naszej armii

: niedziela 10 gru 2017, 10:04
autor: MAGNUM
i ciekawe kto by tych dronów rozrzuconych po całej polsce pilnował :) pewnie NSR czy jak oni sie tam zwą . Tylko czy drony maja taki zasięg? określany jako dalekie rozpoznanie? ile to jest ? te wspomniane 150 KM?

Re: Nowosci zakupowe naszej armii

: wtorek 19 gru 2017, 08:54
autor: DarkPillowOfLove