!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proszę o zapoznanie się z tematemhttp://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=13&t=325

27.01.2018 - Misja Wewnętrzna AFTP http://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=8&t=329

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiatrówka

Dyskusja na różne tematy.
Awatar użytkownika
Sly

Wiatrówka

Postautor: Sly » wtorek 04 paź 2016, 06:52

Ello,szukam obecnie MOCNEJ i sprawdzonej wiatrówki-znacie jakies modele?co polecacie?mam zamiar używac do strzelania precyzyjnego,w terenie raczej otwartym.
Oczywiscie poniezej 17J,bez zezwolenia(jeszcze troche i zrobie sobie).
MAGNUM

Re: Wiatrówka

Postautor: MAGNUM » czwartek 06 paź 2016, 00:08

Sly, serio? co si estało ż esie nastawiłeś na wiatrówki? jestem pod wrazeniem, bo tofajna zabawa!.

A co do tematu, to jestem pewien że moge ci pomóc wybrać :) ale to za duży temat żeby pisac, pojaw się na ts to pogodamy tak na serio, powiesz mi czego oczekujesz i jakie to ma byc strzelanie to przedstawię ci nawet konkretny model w większości przypadków . Ale jak wspomniałem to za dużo pisania, dużo sz\ybciej sie dogadamy na żywo. Od czwartku ( w sumie od dzisiaj) codziennie po pracy bedę siedział na ts i czekał na ciebie.
Przyśpieszenie to najlepszy sposób na spędzanie czasu wolnego pomiędzy zakrętami.
Awatar użytkownika
Sly

Postautor: Sly » czwartek 06 paź 2016, 06:26

Dzieki Magnum-wiedziałem ze sie odezwiesz :) dalaczego wiatrówka?-bo strzelnica,amunicja itp pochłaniają za dużo pieniazków...(żona marudzi też). :D
Niestety,ale nie moge nawet na 5 minut wbic na ts,za duzo spraw pilnych :(
Wiec tak:
Chciałbym normalnie łamaną,musi miec moc-chce strzelac jak najdalej sie da z tego typu,skupiac sie bede na precyzji(małe cele-duza odległosc) w terenie(mam dostep do byłej strzelnicy wojskowej-w swietnym stanie,wiec sa i sciezki z "wiatrołapem" i odsłoniete).
MAGNUM

Postautor: MAGNUM » czwartek 06 paź 2016, 23:20

Ok, skoro wiatrówka ma być łamana to będzie napęd sprężynowy - a to już nie jest sprzet precyzyjny - odrzut robi swoje. Pomimo że odrzut może byc znikomy to na odległości 50 metrów efekt jest kolosalny w złym znaczeniu tego słowa.
Ale coś zaraz na to zaradzimy :)

Sam fakt ze chcewsz strzelac na większe odległości, eliminuje większość wiatrówek które mógłbym ci polecić co nam ułatwi zadanie :) W zasadzie zostają dwie firmy które dostarczają sprzęt na tyle precyzyjny ze taka zabawa będzie miała sens:
Weihrauch (HW) i Air Arms (AA).
HW to tylko wyższe modele np. 90 model 100 to już PCP ( czyli na sprężone powietrze) , a jeśli chodzi o AA to polecam ProSport i TX200 obie miałem i są zajebiste, jeśłi im się nie przeszkadza to trafiają tam gdzie się celuje :)

Jesli chciałbys strzelać do tarczy na 50m to jedyna opcja są nowoczesne wiatrówki Match'owe ( PCP na powietrze ) któruych ceny zaczynają się od 7000 tysięcy :)

Co jeszcze... zależy jaki masz budzet :) bo dalej to już tylko właśnie wiatrówki PCP np. HW czyli Weihrauch model 100 - cena to jakieś 3000 zł ale jest bezodrzutowa i można sie spokojnie pokusic o większy dystans niż te 50 m a strzela się z tego tak że... :) niczym HITMAN :)

Jeszcze jedna rzecz- są też wiatreówki z sprężyną/tłokiem gazowym - nie bawiłem się tym ale w lepszych modelach można regulować podobno ciśnienie w tym tłoku co daję roźna moc i zasięg ale nie zrobisz tego bez pomiaru mocy który łatwo przekroczyć ( w serwisie wiatrówkowym mogą to wyregulować i sprawdzić moc ).
Tylko że jeśłi zmienisz w czymś takim moc to zmieni się parabola lotu śrutu i wszystkie ustawienia lunety do których się przyzwyczaiłeś pójdą się jeba...i nauka strzelania na nowo :)

Własnie lunety - jesli kupisz np. TX200 za 2000 to nie postrzelasz z lupki za 400 zł bo albo się ona rozsypie albo bedzie miał atak kiepski obraz albo mildoty bedą tak wielkie że będą zasłaniały cel itd, itd. - jednym słowem sensowna lupka Delta Optical (jakas tam) albo dużo lepiej wykonane od delt lunety Bushnell - cena to jakieś 1600 zł na nówke sztuke.

Delt nie trawię bo zwykle kliki na wieżyczkach zatrzymuja się pomiędzy kreskami ( sząłu można dostać - naprawdę wiem o czym piszę ) a jesli chodzi o Bushnelle - to orginały pochodza z filipin (powaga - koszty produkcji i wypłaty dla roboli itd.itd. spowodowały że głowna fabryka Bushnella jest na Filipinach - jesli masz taką lupkę z grawerem/nadrukiem PHILIPINES to masz orginał :)

To temat wiatrówek spręzynowych :)

ok to może się pochwalę czym ja strzelam- Z różnych wzgledów musiałem się pozbyć moich Air Armsów- jeden poszedł na części do kompa (kiedy wymieniałem wszystkie bebechy) a drugi była poterzebna na gwał kasa w domu na coś nie pamiętam już na co. Wtedy żona się dowiedziała ile na wiatrówki wydaję i się sprawa rypła :)hehe

Teraz mam Zwykłego do bólu Hatsana 99 STG, SAS, QUATTRO TRIGGER (tak wiem wiem :) ) za chyba 600zł po 'małych' modyfikacjach - uszczelki, sprężyna i jakas drobnica wymieniona na tak zwany zestaw Alchemika - co znacznie wygładziło odrzut i poprawiło kulture pracy karabinka, Spust Quatro Trigger skopiowanz a w zasadzie robiony na licencji HW z pełna regulacją w trzech płaszczyznach ustawiony po wielu próbach idealnie podemnie, lufa wymieniona na lufę firmy Lothar coś tam tutaj dokładnej nazwy nie pamiętam musiałbym na necie poszukać ale skrót to LW- w sumie podobno lepsza od luf z wiatrówek Weihrauch ( dobrze że kobieta nie skumała tego wydatku ale spokojnie przekroczył cenę wiatrówki hehe, i lupka taka która wytrzyma hatsana - Bushnell Legend 3-9X40 z siatką mildot:) za jakieś 1200zł- ale to niech zostanie tajemnicą jeszcze większa niż ta lufa LW .. :)

Z czegoś takiego strzelam na 50 do 70 w 5litrowe baniaki po np jakims oleju albo bo rozcieńczalniku i spokojnie skupiam się w ich środku. Dałbym rade do mniejszych celów ale zwykle strzelam na otwartej przestrzeni często z wiaterkiem więc jestem z siebie dumny :)
W zasadzie osprzęt przekracza jakieś 3krotnie wartośc waitrówki i jest to sprzęt do strzelania na takie odległości.Jeśłi kupisz np Air Armsa za 2000 i lupkę za te 1200 to w zasadzie nic więcej nie potrzebujesz :) oprócz wytrenowania ręki :) i oddechu (do czego szybko dojdziesz) i pulsu co raczej skumasz po pewnym czasie bo później to nawet puls przeszkadza :)
Przyśpieszenie to najlepszy sposób na spędzanie czasu wolnego pomiędzy zakrętami.
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » piątek 07 paź 2016, 06:19

Hmm Magnum przed strzałem zapada w letarg/sen zimowy potem kolejne dwa miesiące pod respiratorem reguluje oddech, po trzech strzałach z defibrylatora mięśnie samoczynnie napinają się i naciska spust... potem zauważa, że nie załadował śrutu i cały misterny plan w pizdu :P
Awatar użytkownika
Sly

Postautor: Sly » piątek 07 paź 2016, 06:47

Okay,dzieki Magnum za pomoc-za jakis czas odezwe sie w temacie co sobie upatrzyłem.
MAGNUM

Postautor: MAGNUM » piątek 07 paź 2016, 17:52

A spytaj Woja czy podczas strzelania nie reguluje sie pulsu :)
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » piątek 07 paź 2016, 18:14

Wiesz Magnum najzupełniej w świecie chodziło mi o zgoła inną rzecz :)
MAGNUM

Postautor: MAGNUM » sobota 08 paź 2016, 19:03

Wiem , wiem, po prostu z natury marudny jestem :)

Wróć do „Dyskusja ogólna”