!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

UWAGA! Aktualizacja repozytorium ~3GB!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

21.10.2017 - Misja wewnętrzna AFTP (UPDATED) http://forum.armafans.pl/viewtopic.php?f=8&t=286

Potrzebna pilna pomoc dla znawców od sprzetu

Dyskusja na różne tematy.
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Re: Potrzebna pilna pomoc dla znawców od sprzetu

Postautor: Golas » sobota 29 lip 2017, 11:23

Han - przykro mi ale życie nauczyło mnie, że idąc w zaparte, że nie nic zmienię nie prze konfiguruję bo kasy nie mam kończyło się to jednostką na którą kurwiałem lub kurwiali inni - koniec z tym powiedziałem i dlatego jak modyfikowałem kompa to to co mogłem brałem w gotówce reszta na raty i tutaj zdania nie zmienię. Obcinanie proca o możliwość kręcenia woła o pomstę do nie nieba - jeżeli już tak robisz to po co płyta z czipsetem Z170? on pozwala właśnie na podkręcanie i wyciskanie soków z proca i ramu. Zasiłka 600W? co tym będzies znapędzał kombajn? Tutaj 450W spokojnie wystarczy tym bardziej, że nowe gtxy żrą mniej prądu niż mój 760TwinFrzr od MSI. Chłodzenie boxowe na procka? Cóż do Excela można jak najbardziej - film w chujhydy też obejrzysz, ale granie? Hmm gwarancja w sumie jest to można potem 2-3tyg aż gwarancję uznają i wymienią na nowy (albo nie! ha!).
Sory Han ale naprawdę ŚWIADOME branie czegoś co potem nastręczy nerwów bo nie będzie banglać tak jak się oczekuje to już oznaka masochizmu jak dla mnie - jak Twój człowiek chce się potem denerwować i kurwiać jego rzecz - ja takiego zestawu (denerwującego) - nigdy więcej nie złożę, bo potem słucha się pretensji albo czuje wbijane szpilki w laleczki 'wódu' sklecone z pęta kiełbasy czosnku i sznurówki :|
Gdybym miał 3k to brałbym już nawet z tą płytą od GIGABYTE'a, ramem od WILKa(polska? firma ale dyski IRIDIUM robią GOOD) zasiłka w wersjo PRO jednak i procek na 100% w wersji K!!! - i na litość boską żadny ZNAK bo tam ceny kosmiczne widzę - sama prowizja ich to już jest pół średniej karty graf, tylko komputronik x-kom lub morele - wszędzie Ci złożą kompa chyba, że lubisz się bawić sam - a karta jak Brogi pisał na raty - nawet takie po 30-40zeta - portfel aż tak nie odczuje, a przyjemność z grania o wiele większa bo nic w oczy gryźć nie będzie :)
Awatar użytkownika
HAN

Postautor: HAN » sobota 29 lip 2017, 14:08

Golas dzięki za zainteresowanie tematem, ale te twoje argumenty no do mnie nie trafiają, zrozum tu nikt nic nie będzie kręcił to że płytę wybrałeś taka do kręcenia, to był twój wybór, czyli tu już można coś zaoszczędzić moim zdaniem. Ten gość pracuje od rana do wieczora, gra 2,3 godziny i na tym koniec, w dzień dzieci oglądają bajki. Nie grywa w gry jak arma które wymagają, super hiper sprzętu, a granica kasy jest nie do przekroczenia. Jeżeli chce mi się pić i mam apetyt na cole a mnie nie stać cały litr tu kupie puszkę bo z pragnienia nie zdechnę. Nikt do nikogo o nic nie będzie mieć pretensji, on z 8 letniego komputera przesiadł by się na marketowy to i tak będzie zachwycony, o przeskoczy o epokę do przodu. Gadałem z takim gościem o tym samym i składanie kompa zaczął od grafiki 1070 czy 1080 za 2,7k bo inne się spało. Nie możesz patrzeć na to przez pryzmat swojej osoby i tego jak ty byś wykorzystywał ten komputer, gry typu arma, obróbka filmów programy do projektowania bo te maja niesamowite wymogi. On płyty nie potrafi nagrać jedyne co umie to napierdalac w we futbol manager i strategie na necie. W starym kompie ma moja kartę Radeona 7850. Wie że nie będzie mu to Deliverence chodzić więc wymienia komputer za tyle ile ma. Samochodów tez nie produkują tylko z jednymi silnikami pojemnościami i w jednej cenie żeby ktoś nie miał pretensji, chcesz mieć skórę a cię nie stać i nie będzie stać to kupisz ten samochód ze skorą ale bez elektrycznych szyb, nie zrezygnujesz kompletnie z zakupu.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, pisałem w sumie do ciebie Golas myśląc o wszystkich. Znacie mnie do niczego cię /was nie zmuszę ale swoje musiałem powiedzieć.

PS: ZNAK był tylko podany bo był sprawny konfigurator i on był w tym sklepi bo miał blisko, ja mówiłem że może być komputronik czy ten twój x-kom.
Awatar użytkownika
Brogi

Postautor: Brogi » sobota 29 lip 2017, 14:30

Hen zobacz w link z mojego poprzedniego posta. Nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie w tym miesiącu. Jeśli się upieracie, że ma być 3k i ani grosza więcej weź części z tamtego linku i też będzie miał dobry komputer. Nie będzie to demon mocy, ale powinien wystarczyć do wszystkich zastosowań domowych, a i w bardziej wymagające gierki na nim pogra jak zejdzie trochę z ustawień.
Awatar użytkownika
Golas
Kontaktowanie:

Postautor: Golas » sobota 29 lip 2017, 15:28

Han - ja tam się nie urażam bo po co za stary jestem na takie dyrdymały :)
Jak kolega chce to i tak zrobi jego rzecz - ja wedle mnie przedstawiłem najbardziej optymalna opcję i już - wszystko z własnego doświadczenia po prostu i tyle albo też aż tyle :)
To co Brogi dał w tej cenie to fakt - lepszego nie znajdziesz bo ciężko będzie - rezygnując z jakichś wynalazków typu nagrywarka czytnik kart etc. też można zejść z ceny jeżeli się tego nie używa, jak stary komp ma wywalać to niech obudowę i co się da też mu przełożą (ja tak zrobiłem z chłodzeniem dyskami DVDRW i zasilaczem - oszczędność 600zeta ponad)
Awatar użytkownika
Sly

Postautor: Sly » sobota 29 lip 2017, 21:52

Zamien Han rx na jakis gtx nvidii taka mała sugestia z doswadczenia z nielubianym(już) przez moją persone amd (dlaczego?temat rzeka...same usterki i nieprawda w testach,szkoda pisac i gadac,mozna se wygóglac o złej wspołpracy układów intel i amd-a ja to przerobiłem kila razy i wiem że to prawda).wolałbym to: https://www.morele.net/karta-graficzna- ... gd-975511/ zamiast nawet 256bit radeona.
MAGNUM

Postautor: MAGNUM » piątek 04 sie 2017, 20:03

Han, ja w tej chwili jak pamietasz mam nowa kartę graficzna- i jest to właśnie gigabyte 1050 4 gb ramu. tak jak Golas napisał- zasilacz 600 spokojnie zamienić na 500 albo nawet 450. ze 150 zł oszczedności.
procesor i 5 wydaje sie w porządku - szkoda kasy na i7 jeśli się nie gra maniakalnie jak sądzę albo kreci kompa.

Płyta główna też wystarczy taka zwyklejsza- twój kolega dostał ofertę p[łyty z możliwością krecenia ramu procka i nie wiadomo czego jeszcze na tym też można zejść z ceny wybierając płyte z odpowiednim slotem pod procesor i nic więcej.

Za zaoszczędzone pieniądze ( na zasilaczu ) mozna a raczej należy kupić duuuużo większy i wydajniejszy zestaw chłodzenia prcesora . ja kupiłem jeden z zestawów silentium (polska marka) i kosztowało mnie to 103 Zł . zwykły zestaw dostrarczony z procesorem nie da rady - zaraz po tym jak wymieniłem kartę graficzną komuter zaczał si ewyłączać już panikowałem ż ejednak cos jeszcze się spaliło od awarii a temperatury procesora na luzie dochodziły do 90stopni. okazało sie ż e pasta przewodnia pomiędzy prockiem a tym czymś co go miało studzić zamieniła sie w kruszonkę...

nie napisałem jaka obudowa na to wswzystko- ale jak sądze to też pewnie jakiś zalman cooler hiper pro :) zamienić na obudowę atx i zaś ze 100 zł oszczędnąści.

tylko niech nie kupuje procka AMD i karty radeon :)
Przyśpieszenie to najlepszy sposób na spędzanie czasu wolnego pomiędzy zakrętami.

Wróć do „Dyskusja ogólna”